آيا شامپوي تقويت کننده مو وجود دارد؟

آيا شامپوي تقويت کننده مو وجود دارد؟

ميزان مصرف شامپو به ميزان چربي، بلندي مو و نوع پوست سر بستگي دارد

« تفاوت بين شامپوها براي مصرف‌کننده‌ها خيلي قابل لمس نيست» ميزان مصرف شامپو به ميزان چربي، بلندي مو و نوع پوست سر بستگي دارد و بايد به اندازه‌اي باشد که کف شامپو کل سطح مو را بپوشاند و سپس بخوبي آبکشي شود، بطوري‌که آلودگي‌هاي سر و پوست بطور کامل پاک شوند.

ترمیم مو

اين قبيل شامپوها بيشتر جنبه تبليغ بازار را دارند و تنها برخي توليد‌کننده‌ها با افزودن مواد غليظ يا رقيق کننده به شامپوي توليدي سعي در فروش بيشتر محصول خود مي‌کنند.

هيچ شامپوي به ظاهر گياهي، خواص گياه مورد نظر را روي مو ندارند

هيچ ادعاي علمي مبني بر اين که خواص تبليغي در شامپوها از طريق ساقه مو جذب شود، وجود ندارد و حتي شامپوهايي که به ظاهر گياهي هستند، خواص گياه مورد نظر را روي مو ندارند و بيشتر جنبه تبليغي و بازار را دنبال مي‌کنند.

دکتر بني‌هاشمي افزود: متخصصان در مواردي شامپو را به عنوان نسخه طبي تجويز مي‌کنند که فرد مبتلا به اختلال پوست سر مانند شوره و شپش باشد و به اين ترتيب استفاده از شامپوهاي دارويي مي‌تواند در درمان مؤثر باشد.

دانشياردانشگاه علوم‌پزشکي مشهد با بيان اين که «يکسري شامپوهاي نرم‌کننده و ويتامينه وجود دارند که وقتي موها بر اثر رنگ و مش کردن آسيب مي‌بينند، توصيه مي‌شوند»، گفت: ممکن است در برخي موارد که آسيب‌ديدگي مو جزئي باشد، استفاده از اين شامپوها بدليل رطوبتي که به ساقه مو مي‌رسانند، تا حدي ناهمواري سطح مو را رفع مي کند، اما در اغلب موارد، تنها راه خلاص شدن از موهاي آسيب‌ديده، کوتاه کردن آنهاست.

نرم‌کننده‌ها را نبايد به کف سر زد

اين متخصص پوست و مو درباره استفاده از نرم‌کننده‌هاي مو نيز به اين نکته اشاره کرد که نرم‌کننده‌ها را نبايد به کف سر زد بلکه از دو سانتي‌متري ساقه مو بايد استفاده شوند و در رابطه با موهاي خشک توصيه به استفاده آنها مي‌شود، چراکه موها را درخشنده‌تر و حالت آن را بهتر مي‌کنند.

گفتني است: بر اين اساس چيزي به عنوان بهترين شامپو وجود ندارد و مهم آن است که يک شامپو اثر پاک‌کنندگي رضايت‌بخشي داشته باشد و متناسب با جنس مو انتخاب شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *