استرس ريزش مو را تشديد مي‌کند

دکتر سينا صداقت ، ريزش مو را به دو دسته ريزش موي قابل برگشت و ريزش موي غيرقابل برگشت تقسيم و اظهار داشت: نوع غيرقابل برگشت آن چندان شايع نيست.

به گفته اين متخصص پوست، مو و زيبايي، شايع‌ترين نوع ريزش مو که قابل برگشت نيز هست معمولا با شروع سن بلوغ در افراد ديده مي‌شود که در مردان شايع‌تر است.

دکتر صداقت  گفت: اين نوع ريزش مو که ريزش موي هورموني (آندروژني) ناميده مي شود درصد کمتري از زنان را درگير کرده و معمولا در افرادي که پوست سرشان چرب است بيشتر ديده مي شود.

وي با بيان اينکه اين نوع ريزش مو در مردان در قسمت جلو و وسط سر بيشتر ديده مي‌شود، افزود: اين نوع ريزش مو در زنان به طور يکنواخت در جلوي سر ديده مي‌شود و معمولا با نازک تر شدن موها همراه است.

اين متخصص پوست، مو و زيبايي در ادامه گفت: عوامل هورموني و ژنتيکي در اين نوع ريزش مو دخالت دارند.

به گفته کاووسي اين نوع ريزش مو در افرادي که ورزش‌هاي قدرتي انجام مي‌دهند و از مکمل‌ها نيز استفاده مي‌کنند، بيشتر ديده مي‌شود.

وي با تاکيد با اينکه استرس‌هاي روحي سبب تشديد ريزش مو مي‌شوند، اظهار داشت: کم خوني، رژيم‌هاي غذايي سخت، بيماري‌هاي غده تيروئيد و… در تشديد بيماري اثرگذار هستند.

دکتر صداقت در ادامه با اشاره به اينکه ريزش روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو طبيعي و قابل جايگزين است، افزود: اکثر افرادي که دچار ريزش مو هستند تا زماني که ۳۰ تا ۴۰ درصد حجم موي خود را از دست ندهند متوجه بيماري خود نمي‌شوند.

وي سپس به کساني که موهاي چرب دارند توصيه کرد: موهاي خود را به طور روزانه شست و شو دهند.

اين متخصص پوست، مو و زيبايي در ادامه با تاکيد بر اينکه نوع شامپو نمي تواند تاثير زيادي بر ريزش مو داشته باشد، به بيان ويژگي‌هاي يک شامپوي خوب پرداخت و اظهار داشت: شامپوي خوب شامپويي است که فرد پس از شست و شوي موهاي خود احساس خوشايندي داشته باشد.

وي به افراد توصيه کرد تا از شامپوهاي مناسب موهاي خود استفاده کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *