بايد و نبايدهاي مراقبت از مو

۱- موهاي خود را هر چند وقت يكبار بشوييم؟ 
اين بستگي به جنس موهاي شما دارد. اگر پوست سر شما چرب است ، بهتر است هر روز موهاي خود را شامپو كنيد. موهاي خشك يا رنگ شده را مي توان با فاصله ي بيشتري شامپو كرد . با افزايش سن ، پوست سر چربي كمتري ترشح مي كند و مي توان موها را ديرتر شست. چنانچه پوسته يا شوره سر داريد، مي تواند علل مختلفي داشته باشد و بهتر است براي رفع ان به پزشك متخصص پوست مراجعه كنيد.
۲- نحوه ي شامپو كردن
براى شستن موها بهتر است شامپو را به كف سر بماليد و پوست سر را با ان تميز كنيد. شستشوي زياد ساقه ى موها ممكن است باعث خشك و كدر شدن آن بشود.
۳- استفاده از نرم كننده
براى موهاى خشك و آسيب ديده بهتر است از شامپوهاى حاوى نرم كننده استفاده شود. يا اينكه بعد از شامپو كردن و آبكشى از نرم كننده استفاده كنيد. نرم كننده باعث افزايش درخشندگى، كاهش الكتريسيته ساكن، افزايش مقاومت و تا حدى حفاظت در برابر اشعه UV مي شود.
۴- نحوه ى استفاده از نرم كننده
نرم كننده را بايد به نوك موها زد و بعد از چند دقيقه ابكشى كرد . موهاى نرم و نازك با استفاده از نرم كننده كم پشت تر ديده مي شوند، بهتر است نرم كننده در تمام طول ساقه ى مو استفاده نشود تا حجم موها حفظ شود.
۵- از چه نوع شامپويي استفاده كنيم؟
شامپوى متناسب با جنس موى خود انتخاب كنيد . مثلا شامپوى موى چرب براى موهاى چرب . اگر از شامپوهاى دارويي كه توسط پزشك تجويز شده استفاده مي كنيد مثل شامپوهاى ضد شوره ، بايد كف شامپو قبل از ابكشى ۱۰-۵ دقيقه روى كف سر بماند.
۶-  شنا كردن
هنگام شنا كردن موهاى خود را با كلاه مخصوص شنا بپوشانيد تا از اثرات مضر كلر محفوظ بمانند. بعد از شنا از شامپوهاى همراه با نرم كننده قوى استفاده كنيد تا موهاى شما خشك و خشن نشوند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *