خوب و بد استفاده از کلاه گيس از نگاه متخصصان

در مقابل خانم ها بسيار راحت تر از کلاه گيس استفاده کرده و فرهنگ جامعه هم کلاه گيس را براي خانم ها مي پسندد و عيبي براي آن نمي بيند.

کلاه گيس ممکن است به صورت کامل بوده و روي سر قرار گيرد و يا اينکه تارهاي مو بصورت تک به تک و يا دسته اي به طرق گوناگون مانند چسب، کليپس، مواد اتصال دهنده، بافتن و غيره به موهاي قبلي فرد و يا پوست سر متصل گردند. موهاي مورد استفاده در کلاه گيس مي توانند مصنوعي و يا طبيعي باشند. مسلم است که موهاي طبيعي بسيار بهتر و البته گران تر مي باشند.

عيب کلاه گيس کامل اين است که هر لحظه امکان افتادن آن رفته و لذا فرد از ترس اين مسئله و مسخره شدن توسط ديگران همواره مضطرب و نگران مي باشد. نمايش فيلم هاي کمدي با همين مضمون بر اين مطلب دامن مي زند. در ضمن فرد داراي اين مدل کلاه گيس نمي تواند در مکان هايي مثل استخر، مناطق بادخيز و غيره حضور داشته باشند.

در مواقعي که موهاي کلاه گيس توسط کليپس به موهاي قبلي فرد متصل شده اند، کشش مداوم وارده به موهاي موجود شخص باعث مي شود که در درازمدت منطقه فوق دچار طاسي شود. استفاده از چسب هم مقداري کثيف کاري داشته و از سوي ديگر باعث خراب شدن زودهنگام کلاه گيس مي گردد.

در روش ديگر تار مو به قسمت انتهايي موي موجود فرد گره زده شده و به اين ترتيب تعداد موهاي موجود در روي سر ۳ – ۲ برابر مي گردد. مسلم است که با رشد موي فرد، گره فوق هم به سمت بالا حرکت مي کند و لذا بايستي مجدداً اين گره به سمت پايين کشانيده شود و اين کار را بايد هر چند هفته يکبار تکرار کرد. گره زدن ها و پايين کشيدن هاي مرتب، در طولاني مدت موجب سست شدن موهاي موجود فرد شده و به کم پشتي موها دامن مي زند.

به نظر متخصصان استفاده از کلاه گيس فقط در مواردي جايز است که طاسي فرد بسيار شديد و وسيع و بانک موهاي پشت سر وي هم ضعيف و اندک باشد، يعني امکان انجام کاشت موي طبيعي وجود نداشته باشد. در اين موارد اگر شخص با طاسي سرش به هردليل مشکل داشته و تمايل به مودارشدن داشته باشد کلاه گيس انتخاب خوبي بوده و استفاده از آن توصيه مي گردد.

ارتباط کلاه گيس با کاشت موي طبيعي

گاهي فرد براي پوشانيدن ظاهري يک طاسي نه چندان شديد و وسيع در سرش متوسل به کلاه گيس شده و مدتي از آن استفاده مي کند بدين معني که شخص با کلاه گيس خود را به جامعه معرفي کرده و بدين ترتيب در انظار ظاهر مي شود. پس از مدتي وي از کلاه گيس و مشکلات آن خسته شده و تصميم به انجام کاشت مو مي گيرد. اين فرد با کسي که از کلاه گيس استفاده نکرده و با طاسي سرش در انظار ظاهر شده است، تفاوت هاي بسياري داشته و يکسري مشکلات بر سر راه کاشت موي وي وجود دارد.

اکثر اين مشکلات به جنبه هاي روانشناسي و احساسي فرد برمي گردد. با توجه به اينکه براي انجام کاشت مو اکثراً لازم است که موها تراشيده شوند و از طرفي معمولاً کلاه گيس به موهاي قبلي فرد متصل شده است، لذا مشخص است که پس از کاشت مو ديگر نمي توان از کلاه گيس استفاده کرد و اين مطلب موجب بروز مشکلاتي براي فرد از نظر برخورد اجتماعي وي مي گردد.

از سوي ديگر تراکم موهاي کلاه گيس بسيار بيشتر از تراکمي است که با يک يا دو جلسه کاشت موي طبيعي ايجاد شده هر چند که تراکم بالاي کلاه گيس به قيمت ظاهر غيرعادي و مصنوعي آن بدست مي آيد. تراکم کمتر کاشت مو گاهي موجب پشيماني فرد از انجام کاشت مو شده و سخنان نيش دار اطرافيان هم به آن دامن مي زند.

به نظر متخصصان در موارد فوق بهتر است فرد موهايش را کاملاً کوتاه کرده و کلاه گيس را کنار بگذارد و چند ماه با اين وضعيت در اجتماع ظاهر شود تا هم از نظر احساس شخصي و هم از لحاظ برخورد اجتماعي آمادگي پذيرش نتايج کاشت مو را داشته باشد و بدين ترتيب از مشاهده موهاي طبيعي کاشته شده با تراکم متوسط بر روي سرش بسيار راضي شده و مشکلي پيش نخواهد آمد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *