چگونه پوست خود را با برگ آلوئه ورا مرطوب کنيم

استفاده از گياه آلوئه ورا روشي کاملاً طبيعي براي مرطوب کردن پوستتان است. اين گياه در بهبود بسياري از بيماري‌هاي پوستي همچون خشکي پوست و آفتاب سوختگي موثر است.
برگ آلوئه ورا
استفاده از گياه آلوئه ورا روشي کاملاً طبيعي براي مرطوب کردن پوستتان است. به گفته استيون دي. الريچ از مرکز پزشکي دانشگاه مريلند، گياه آلوئه ورا در بهبود بسياري از بيماري‌هاي پوستي همچون خشکي پوست و آفتاب سوختگي موثر است. گياه آلوئه ورا از ۹۹ درصد آب و ۱ درصد ژل تشکيل شده است. اين ژل ترکيبي از گليکوپروتئينها و پلي ساکاريدها است که خاصيت درماني و مرطوب‌کنندگي دارند. شما مي‌توانيد براحتي پوست و موي خود را در خانه با برگ‌هاي آلوئه‌ورا مرطوب کنيد.
دستورالعمل
۱٫ يک برگ تازه آلوئه ورا را از گياه آن جدا کنيد.
۲ . برگ را از وسط و در طول آن برش داده و سپس آن را در يک کاسه قرار دهيد. صبر کنيد تا ژل از برگ خارج شده و در کاسه جمع شود، براي تسريع کار مي توانيد با انگشت يا يک قاشق ژل را از برگ خارج کنيد.
۳ . يک قاشق غذا خوري روغن زيتون به کاسه اضافه کرده و با ژل آلوئه ورا مخلوط کنيد. روغن زيتون ژل را در خود حل مي کند و به اين ترتيب شما راحت تر مي توانيد آن را به پوست يا موي خود بزنيد. اگر روغن زيتون نداريد براي کاهش غلظت ژل، چند قطره آب به آن اضافه کنيد.
۴ . ژل آلوئه ورا را به نقاط خشک پوست خود در آرنج، لب ها و يا ساير مناطق زده و سپس آن قسمت را ماساژ دهيد. صبر کنيد تا ژل جذب پوستتان شود؛ نيازي به شستن پوست نداريد. چنانچه مي خواهيد موي سر خود را با اين ژل مرطوب کنيد، ژل را با انگشتان خود به موهايتان زده و با يک شانه آن را به طور مساوي پخش کنيد. پنج دقيقه صبر کنيد و سپس موهايتان را بشوئيد.
توصيه‌ها و هشدارها:
• قبل از استفاده از آلوئه ورا حتما با با پزشک خود مشورت کنيد تا مطمئن شويد که پوستتان نسبت به آن واکنش هاي آلرژيک نداشته باشد. ممکن است آلوئه‌ورا در ترکيب با ساير مکمل ها يا داروهاي گياهي، عوارض جانبي زيانباري داشته باشد.
• از تماس آلوئه‌ورا با زخم‌هاي باز خودداري کنيد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *