۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو

اين حرف ها کم کم به شکل باورهاي غلطي درمي آيد که در ذهن مردم جا خوش مي کند و به آنها و نسل هاي بعد آسيب مي رساند. تنها راه رهايي و علاج هم اطلاع رساني درست است. در اين مقاله   اين باورهاي غلط در حوزه مراقبت از مو را مرور کنيم.

۱ – شستشوي زياد باعث ريزش مو مي شود
اصلاحيه : شستشوي زياد مو باعث ريزش مو نمي شود ولي اگر مواد شوينده مناسب به کار نرود، ممکن است باعث آسيب به مو و اختلال در ظاهر آن مانند خشکي، خشونت و موخوره شود. با قطع مصرف شوينده نامناسب، مشکل رفع مي شود.

۲ – شستن سر با صابون بهتر از شامپو است
اصلاحيه : اصولا صابون براي بدن و شامپو براي موي سر است. به خصوص صابون هاي سنتي که pH قليايي دارند، باعث آسيب به مو مي شوند و نبايد استفاده شوند.

۳ – تراشيدن موي سر با تيغ باعث ضخيم شدن و افزايش تعداد مو مي شود
اصلاحيه : تراشيدن مو با تيغ تاثير اثبات شده اي در افزايش ضخامت يا تعداد مو ندارد. تنها عامل ايجاد اين باور غلط، اين است که چون با تيغ مو از ريشه در نمي آيد و مقطع کلفت آن زود از پوست خارج مي شود، بعضي تصور مي کنند موها ضخيم روييده است.

۴ – کندن موهاي سفيد باعث بيشتر شدن تعداد آنها مي شود
اصلاحيه : کندن موهاي سفيد به هيچ وجه باعث افزايش تعداد آنها نمي شود و نبود رنگدانه در موي سفيد شده، عامل بي رنگي آن است.

۵ – قطع مصرف محلول ماينوکسيديل باعث افزايش ريزش مو مي شود
اصلاحيه : محلول ماينوکسيديل يک داروي موضعي است و بديهي است که تا زماني که استفاده شود، (بعد از چند ماه) باعث توقف ريزش مو مي شود اما زماني که مصرف آن قطع شود، ريزش مو دوباره آغاز خواهد شد ولي باعث افزايش ريزش مو نمي شود.

 

۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو ۵ باور غلط و شايع درباره مراقبت از مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *