۷ روش طبيعي براي از بين بردن سياهي دور چشم

۷ روش طبيعي براي از بين بردن سياهي دور چشم

به گفته پزشکان ميزان عمق حدقه‌هاي چشم که با استخوان‌هاي گونه و پيشاني در ارتباط هستند موجب مي‌شود نور تابيده شده به صورت به طرق مختلفي منعکس شود. به همين دليل برخي افراد اظهار مي‌کنند به رغم آن که در زمان کودکي خواب کافي داشته‌اند اما زير چشم‌هايشان تيره است.
پزشکان معتقدند روش‌هاي طبيعي براي از بين بردن هاله سياه زير چشم‌ها تاثيرگذار هستند و برخي از اين روش‌هاي موثر عبارتند از:
خواب منظم
کمبود خواب دليل نخست تيرگي پوست زير چشم است. به همين دليل پزشکان به افراد توصيه مي‌کنند هنگام شب زود بخوابند و ۳۰ دقيقه پيش از خوابيدن نيز تمام وسايل الکترونيکي را از خود دور کنند.
عدم مصرف شکر
پزشکان معتقدند رژيم غذايي حاوي آنتي‌اکسيدان‌ها و کاهش مصرف شکر فرآوري شده از التهاب بدن مي‌کاهد و يکي از اثرات کاهش التهاب در بدن رفع حلقه سياه زير چشم است.
مشورت با متخصص آلرژي
آلرژي يکي از مهمترين عوامل تيرگي زير چشم است. زماني که بدن با مواد آلرژي‌زا مواجه مي‌شود، ملتهب شده و چشم‌ها اولين قسمتي از بدن هستند که اين التهاب را نشان مي‌دهند.
استفاده از عينک آفتابي
آفتاب موجب تضعيف کلاژن موجود در رگ‌هاي خوني شده و در نتيجه رگ‌هاي خوني دچار پارگي شده و خون بيشتري وارد بافت‌ها مي‌شود و اين وضعيت به تيره شدن پوست زير چشم مي‌انجامد.
مصرف چاي
«تانن» موجود در چاي سياه از انبساط رگ‌هاي خوني مي‌کاهد. همچنين ترکيب‌هاي موجود در چاي سبز حاوي آنتي اکسيدان هستند که به ترميم سلول‌هاي آسيب‌ديده کمک مي‌کنند و اين دو فاکتور در کاهش تيرگي زير چشم موثر هستند.
استفاده از ماسک شير
يکي از طبيعي‌ترين روش‌هاي درمان تيرگي پوست زير چشم استفاده از ماسک شير است. پزشکان به افراد توصيه مي‌کنند مقداري شير را روي پوست قرار داده و پس از چند دقيقه آن را شست و شو دهند.
مرطوب کردن پوست
پزشکان معتقدند استفاده از مرطوب کننده‌هاي ملايم که حاوي روغن‌هاي طبيعي و مفيد هستند مي‌تواند در مرطوب نگه داشتن آن و حفظ سلامت پوست موثر باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *